вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Nieodpowiednio zabezpieczone sztachety drewniane szybko się psują i mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny czar oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na płot powinno się poznać typy pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna należy rozpocząć od poprawnego i sumiennego przygotowania towaru na ogrodzenie, albowiem od tego uzależniony jest rezultat finalny własnych robót. Przed użyciem produktów do ochrony oraz dekoracji ogrodzeń z drzewa kluczowe jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi objawów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Jak zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, trzeba nanieść następne preparaty, jakie konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, ale nie stworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu ochroni płot przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drewna były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi i opieki.

Całkiem inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ów typ ogrodzeń jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają także biokorozji w następstwie tego dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий